Wiślańska Karta Mieszkańca już działa

Wiślańska Karta Mieszkańca już działa
Karta Mieszkańca działa już od 1 lipca. Może o nią wystąpić każdy mieszkaniec, który płaci podatki w Wiśle. Jakie benefity gwarantuje ta karta? Przeczytaj w dalszej części artykułu.

Czym jest Wiślańska Karta Mieszkańca

Wiślańska Karta Mieszkańca ma zachęcać mieszkańców do aktywnego korzystania z atrakcji oraz pozwalać na podniesienie komfortu życia. Ma ona również umacniać lokalny patriotyzm oraz przywiązanie mieszkańców do miasta.
 
Program został wprowadzony w porozumieniu z lokalnymi przedsiębiorcami. Karta pozwala korzystać ze zniżek na różnorodne atrakcje, a także bilety parkingowe czy komunikację miejską. Ma być to swoiste podziękowanie dla mieszkańców za wkład, jaki wnoszą do Wisły.
 
Programem są objęci wszyscy mieszkańcy, którzy odprowadzają podatki w Wiśle. Zasadniczo kartę wydaje się dorosłym, jednak może być ona wydana również dla dziecka, którego chociaż jedno z rodziców rozlicza podatki w mieście.

Jakie korzyści daje karta?

DO akcji włączyło się wielu przedsiębiorców. Posiadacze kart mogą liczyć na posiłki z aż 20% rabatem, a także na tańsze atrakcje. Jednym z punktów honorujących dokument jest Park Kąpielowy. Oferuje on aż o połowę tańsze bilety dla mieszkańców Wisły.
 
Dużym ułatwieniem są również tańsze parkingi. W wielu miejscach za postój mieszkańcy zapłacą symboliczną złotówkę. Tak jest na przykład na parkingu przy Centrum Przesiadkowym lub przy targowisku.
 
Karta może też służyć jako karta biblioteczna. To zdecydowanie duże ułatwienie, a także dobry krok w stronę promocji czytelnictwa.
 

Gdzie zgłosić się po Kartę Mieszkańca?

 
Ubieganie się o Kartę jest dość proste. Możemy to zrobić na dwa sposoby w zależności, w jakiej formie chcemy mieć Kartę. Możemy posiadać ją w formie elektronicznej lub fizycznej. W pierwszym przypadku wystarczy pobrać aplikację i podać swoje dane. PO ich weryfikacji otrzymamy dostęp do pełnej funkcjonalności. Tak działa to w przypadku zameldowanych osób. Niezameldowani będą musieli jeszcze dostarczyć swoje aktualne rozliczenie podatkowe do Urzędu.
 
W to samo miejsce muszą zgłosić się osoby chcące posiadać fizyczną kartę. I tutaj dla niezameldowanych przewidziane jest dostarczenie aktualnego rozliczenia podatkowego. W obu przypadkach zniżki będą ważne przez dwa lata, jednak dla zameldowanych procedura odbędzie się automatycznie.