Spotkanie z Justynem Kołkiem w Wiśle

Spotkanie z Justynem Kołkiem w Wiśle

Jesienne miesiące to pora uwielbiana przez miłośników grzybów. Co roku w tym okresie do lasów ruszają doświadczeni miłośnicy zbierania oraz nowicjusze. W szczególności z myślą o tym drugich w Wiśle odbędzie się spotkanie z grzyboznawcą Justynem Kołkiem.

Bezpieczne zbieranie grzybów

Spotkanie z grzyboznawcą odbędzie się w CEE 2 października o godzinie 15:00. Podczas jego trwania będziemy mogli zapoznać się z zasadami bezpiecznego grzybobrania oraz poznać od podszewki świat grzybów. Będzie wiele ciekawych informacji oraz specjalistycznych ciekawostek, które mogą zainteresować nawet wprawnych grzybiarzy.

Całość poprowadzi jeden z założycieli Polskiego Towarzystwa Mykologicznego, pan Justynian Kołek. Jest on znaną osobistością w świecie grzybiarzy. Wielokrotnie udzielał się on w dyskusjach mykologicznych oraz w wielu przypadkach pełnił funkcję eksperta. Jest z pewnością osobą, która posiada ogromną wiedzę na temat grzybów i opowiada o nich z pasją.

Wydarzenie jest bezpłatne. Swoje uczestnictwo można potwierdzić pod adresem e-mail [email protected] lub numerem telefonu 531 485 775.

Czym zajmuje się Polskie Towarzystwo Mykologiczne?

Polskie Towarzystwo Mykologiczne jest organizacją, która stara się dbać o rozwój mykologii oraz rozpowszechniać wiedzę na jej temat. Skupia również cennych naukowców tej dziedziny i daje im możliwość rozwoju oraz wymiany doświadczeń. Sprzyja to nowym ideą oraz rozwojowi tej dziedziny nauki, a także pozwala na poszerzanie wiedzy członków oraz społeczeństwa.

W ramach swojej działalności Towarzystwo organizuje wiele spotkań otwartych oraz wykładów. Bardzo często są to wydarzenia otwarte. Organizuje się je w wielu miejscach polski, zwłaszcza w sezonie grzybowym. Więcej informacji oraz najnowsze publikacje oraz projekty Towarzystwa można znaleźć na stronie internetowej http://www.ptmyk.pl, na którą serdecznie zapraszamy.