Start sezonu na sprzedaż naturalnych choinek w Wiśle i Istebnej 14 grudnia

Start sezonu na sprzedaż naturalnych choinek w Wiśle i Istebnej 14 grudnia

W dniu 14 grudnia rozpoczyna się sezon na handel zapachowymi świerkami w miejscowościach Wisła i Istebna. Oprócz nabycia drzewka, klienci będą mogli liczyć również na dodatkowy mały prezent.

Nadleśnictwo Wisła przekonuje potencjalnych kupców, że decydując się na zakup bezpośrednio od leśników, mają pewność atrakcyjnej ceny, legalnego pochodzenia oraz świeżości oferowanych choinek. Jak podkreślają, drzewka są pozyskiwane za pomocą przemyślanych działań hodowlanych, które nie wpływają negatywnie na środowisko. W związku z tym ostrzegają przed dającymi się łatwo zwieść reklamami ekologicznych sztucznych choinek. Twierdzą, że prawdziwie ekologiczną choinką jest ta wyhodowana naturalnie w lesie.

Informacje przekazane przez Nadleśnictwo Wisła wskazują, że możliwość zakupu choinki będzie dostępna w dniach od 14 do 22 grudnia 2023 roku. Punkty sprzedaży będą czynne w godzinach od 7:00 do 15:00, jednak nie obejmuje to weekendów. Głównym miejscem sprzedaży jest siedziba Nadleśnictwa Wisła, znajdująca się przy ulicy Czarne 6 w Wiśle.