Tragiczny pożar w Wiśle – jedna ofiara śmiertelna

Tragiczny pożar w Wiśle – jedna ofiara śmiertelna

Noc z 8 na 9 lipca 2023 roku przyniosła straszliwą tragedię mieszkańcom osiedla Tokarnia w Wiśle. Późno po północy, na tym spokojnym osiedlu, wybuchł pożar w domu jednorodzinnym. Chwilę przed nadejściem służb ratowniczych, z domu zdołało się ewakuować siedem osób. Niestety, jedno życie nie zostało uratowane.

Aspirant sztabowy Dawid Macura, reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, przekazał, że ogień szybko objął cały budynek o powierzchni 50 metrów kwadratowych. W wyniku tego tragicznego zdarzenia życie stracił 30-letni mężczyzna. Po ugaszeniu ognia, który trwało do godziny 6 rano następnego dnia, strażacy rozpoczęli rozbiórkę niewiele już pozostałych z budynku resztek.

Pożar wybuchł w dwukondygnacyjnym domu o konstrukcji murowano-drewnianej. Mimo natychmiastowej reakcji i zaangażowania aż 47 strażaków z 12 zastępów, budynek doszczętnie spłonął. Straty materialne wynikłe z tego nieszczęśliwego incydentu zostały oszacowane na około 250 tysięcy złotych.

Aktualnie cieszyńska policja pod nadzorem prokuratora prowadzi dochodzenie mające na celu ustalenie przyczyn oraz okoliczności tragicznego pożaru. Prace te mają na celu jak najdokładniejsze zrozumienie mechanizmu i przebiegu tego zdarzenia.