Specjalna propozycja Kolei Śląskich dla Honorowych Dawców Krwi

Specjalna propozycja Kolei Śląskich dla Honorowych Dawców Krwi

Koleje Śląskie szanują i doceniają pracę Honorowych Dawców Krwi, którzy zasłużyli na miano „Zasłużonych dla Zdrowia Narodu”, proponując im specjalną ofertę. Jaki jest charakter tej propozycji ze strony regionalnego przewoźnika?

W Polsce oddawanie krwi na zasadach dobrowolności i bezpłatności to nie tylko piękne gest, ale również niezastąpione narzędzie terapeutyczne. Źródłem tego nieocenionego lekarstwa jest jedynie człowiek. Co roku wyraźnie wzrasta zapotrzebowanie na krew i jej składniki, co jest konsekwencją postępów w medycynie i starzenia się populacji.

Ze względu na fakt, że dawcy krwi nie otrzymują żadnych finansowych korzyści za oddaną krew i jej składniki, istotne jest docenienie ich poświęcenia poprzez różne formy gratyfikacji. W ramach podziękowania za ich altruistyczne działania, stworzono specjalne uprawnienia mające na celu wyrazić wdzięczność za darowaną część siebie. Koleje Śląskie od lat wdrożyły specjalną ofertę dla Honorowych Dawców Krwi-Zasłużonych dla Zdrowia Narodu.

Interesujące jest to, że osoby posiadające legitymację „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” mają prawo do korzystania z oferty specjalnej, przygotowanej specjalnie z myślą o nich. Oferta umożliwia zakupienie biletu sieciowego imiennego dobowego za symboliczną złotówkę lub sieciowego imiennego miesięcznego za 10 zł. Uprawnia on do nieograniczonych przejazdów pociągami Kolei Śląskich. Należy jednak pamiętać, że oferta ta jest ważna na wszystkich trasach obsługiwanych przez Koleje Śląskie, z wyłączeniem odcinka Trzebinia – Kraków i Sucha Beskidzka – Zakopane.