Używane samochody na Śląsku drożeją najbardziej

Używane samochody na Śląsku drożeją najbardziej

Od kilku miesięcy mówi się o tym, że samochody używane stają się znacznie droższe. Teraz okazuje się, że województwo śląskie jest tym regionem, w którym ceny aut z drugiej ręki rosną najbardziej. Osoby, które chcą kupić auto w najbliższych miesiącach, muszą liczyć się z większymi kosztami.

Ceny rosną bardziej niż w stolicy?

Jeśli chodzi o ceny aut używanych, województwo mazowieckie nadal jest na podium. Średni koszt zakupu używanego samochodu wynosi tutaj niecałe 30 tys. zł. Na Śląsku za taki sam samochód zapłacilibyśmy niecałe 25 tys. zł. Różnica wciąż jest znaczna, ale jeśli porównać województwo śląskie z roku 2020 do roku 2021, to mamy średni wzrost cen aut używanych aż o 3,190 zł. To prawie 200 zł więcej niż na Mazowszu.

Wygląda więc na to, że na Śląsku ceny samochodów rosną najbardziej. Czy możemy spodziewać się kolejnych skoków w najbliższym czasie? Trudno powiedzieć, gdyż sytuacja na świecie jest obecnie bardzo dynamiczna i zmienna. Trzeba się jednak liczyć z tym, że wysokie ceny z pewnością utrzymają się jakiś czas.

Czy opłaca się kupować auto używane obecnie?

Obecnie wszelkiego rodzaju większe inwestycje są ryzykowne i mało opłacalne. Wydatki Polaków wzrosły niemal w każdym obszarze i da się to odczuć, nawet przy regularnych podwyżkach pensji. Ograniczenie się wyłącznie do niezbędnych wydatków przynajmniej do końca tego roku jest działaniem najbezpieczniejszym. Z drugiej jednak strony, nie zawsze mamy taką możliwość. Bo przecież może zdarzyć się tak, że auto trzeba będzie kupić, gdyż stare nie nada się do dłuższego użytkowania.

Wkładanie nieskończonej ilości pieniędzy w naprawę starego auta nie ma sensu, zwłaszcza że koszty napraw także wzrosły. Czasami trzeba więc pogodzić się z większym wydatkiem i zainwestować w auto, mimo zdecydowanie wyższych cen niż przed rokiem. Jeśli więc rozważacie wymianę samochodu z powodu złego stanu obecnego pojazdu, to nie zwlekajcie do ostatniego momentu.

Więcej nowinek ze świata motoryzacji znajdziesz na stronie: https://www.dla-faceta.pl/.