„Wiślańskie Dni Muzyki Organowej” już za nami

„Wiślańskie Dni Muzyki Organowej” już za nami

Koncert, który obył się w ramach „Wiślańskich Dni Muzyki Organowej”, zachwycił widownie. Całe wydarzenie odbyło się w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Wiśle 29 sierpnia.

Niezwykły koncert

Koncerty, które odbyły się w ostatnią niedzielę w Kościele Ewangelicko-Augsburskim można zaliczyć do naprawdę udanych. Wystąpił Stanisław Maryjewski, który jest znanym organistą oraz Grażyna Durlow, która doskonale poprowadziła całość wydarzenia.

Oprawa muzyczna zachwyciła zebranych miłośników muzyki. Tony, które tego dnia wypełniły kościół były zdecydowanie unikalne i dodatkowo uwydatnione przez specyficzną akustykę miejsca. Słuchacze zdecydowanie docenili to wydarzenie i już z niecierpliwością wypatrują kolejnej edycji.

Zaprezentowany repertuar oraz jego różnorodność sprawiła, że publiczność momentami wzdychała z emocji. Nie brakowało smutku i radości. Koncert pozwolił przenieść się w inny świat. Świat muzyki organowej i piękna. Całość była naprawdę głębokim i niezwykłym przeżyciem, które polecamy każdemu.

Muzyka organowa na ziemiach polskich

Ziemie polskie już od wieków mogą pochwalić się doskonałą muzyką organową. Historia tego gatunku rozpoczęła się w XII wieku, jednak jej rozkwit na ziemiach polskich nastąpił w okresie renesansu. Przez cały ten okres w Polsce mogliśmy zaobserwować naprawdę znanych muzyków, którzy byli doceniani na całym świecie.

Nie inaczej jest i dzisiaj. Sztuka grania na organach jest w naszym kraju ceniona i dość popularna. W licznych kościołach każdego roku odbywają się koncerty prezentujące umiejętności współczesnych wirtuozów tego instrumentu.

W Wiśle dni muzyki organowej cieszą się dość dużą popularnością, a nawet mają swoją stałą widownię. Mamy nadzieję, że tego typu muzyka w przyszłości zdobędzie jeszcze większą popularność. Na ten moment możemy jednak tylko zaprosić na kolejną edycję wydarzenia, która odbędzie się w przyszłym roku.