Zdarzenie przy pracach budowlanych: operator koparki przysypany skalnymi odpadami

Zdarzenie przy pracach budowlanych: operator koparki przysypany skalnymi odpadami

Zaskakujące doniesienia pojawiły się niedawno podczas działań na placu budowy. Nieoczekiwanie, doszło do zasypania części kabiny maszynisty pracującego na koparce. Zdarzenie to wywołane było przez osuwające się kamienie i inne skalne produkty. Pomimo doznanych obrażeń, operator koparki utrzymał świadomość.

Do akcji natychmiast wkroczyli strażacy, którzy zapewnili bezpieczeństwo terenu interwencji. Ocenili stabilność muru, z którego nastąpiło osunięcie kamieni na maszynę i jej obsługującego operatora. Niedługo później, poszkodowanemu udzielono profesjonalnej pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia. Wykorzystując zaawansowane narzędzia hydrauliczne, udało się strażakom dotrzeć do poszkodowanego pracownika i ewakuować go w bezpieczną strefę. Następnie został on przekazany pod opiekę medyczną – informuje Publiczna Straż Pożarna w Cieszynie poprzez media.

Operator koparki, doznający urazów, został przetransportowany na miejsce przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Informacje sugerują, że w działaniach ratunkowych uczestniczyło łącznie 6 jednostek Straży Pożarnej.