60-lecie nadania praw miejskich Wiśle. Miasto świętuje!
Za nami oficjalna strona obchodów 60-lecia nadania praw miejskich Wiśle. W spotkaniu wzięli udział samorządowcy, z kolei mieszkańcy miasta będą świętować 24 i 25 czerwca. Na te dni zaplanowano huczne imprezy. Na oficjalnym spotkaniu wręczono wyróżnienia i pamiątkowe medale. Samorządowcy podsumowali również rozwój Wisły, do którego doszło w ostatnich latach.
Władze miasta podsumowują ostatnie inwestycje
W uroczystym spotkaniu i koncercie zorganizowanym z okazji 60-lecia Wisły jako miasta wzięły udział władze miasta i władze województwa śląskiego. Podczas uroczystych przemówień podsumowano osiągnięcia miasta i pogratulowano członkom najbardziej zaangażowanym w rozwój Wisły. Samorządowcy zgodnie uznali, że minione lata były szczególnie trudne dla wszystkich, a mimo to miastu udało się zrealizować ważne cele, między innymi rozwój połączeń kolejowych.
Za koleją idzie większe zainteresowanie turystów, gdyż nie oszukujmy się, dobry dojazd ma ogromne znaczenie. Uczestnicy uroczystego spotkania wyrazili swoją nadzieję na to, że wkrótce Wisła osiągnie kolejne kroki milowe w rozwoju, na czym z pewnością skorzystają wszyscy mieszkańcy.
Historia Wisły
Urocze turystyczne miasteczko zyskało prawa miejskie 60 lat temu, jednak początki Wisły sięgają o wiele dalej. Dzisiejsze miasto stało się miejscem do życia już pod koniec XVI wieku, kiedy to osiedlili się tutaj drwale pracujący dla samego Zamku w Cieszynie. Urodę i zalety tych okolic szybko dostrzegli także Wołosi, którzy zaczęli budować swoje szałasy obok mieszkań drwali. Tym sposobem zapoczątkowano rozwój Wisły, miasta, które zawsze wyróżniało się na tle innych wielokulturowością.
W XIX wieku Wisłę zamieszkiwali głównie protestanci. Katolicy i Żydzi stanowili niewielki procent ludności, ale wszyscy zgodnie żyli obok siebie, co niestety zniweczyła II Wojna Światowa. Na szczęście dramatyczne lata wojny nie zniszczyły wzrastającego potencjały Wisły jako regionu turystycznego. Zachwyceni pięknymi okolicami podróżni bez dodatkowej zachęty przybywali w te strony, by odpocząć i nabrać zdrowia. Potencjał ten szybko wykorzystano i dzisiaj Wisła słynie ze swoich atrakcji na całą Polskę.
A jeśli interesuje Cię historia, zajrzyj na stronę: https://www.nieznanahistoria.pl/.