Koleje Śląskie obniżają ceny biletów, ale tylko na kilka dni

Koleje Śląskie obniżają ceny biletów, ale tylko na kilka dni

Mieszkańcy Wisły raczej nie mogą liczyć na tańsze bilety, ponieważ nowa taryfa wprowadzona przez Koleje Śląskie obowiązuje tylko na kilku odcinkach. Być może jednak podróżujecie między różnymi miastami Śląska, a bilety miesięczne po podwyżce poważnie obciążają Wasz budżet. W takim razie warto sprawdzić aktualny cennik i kupić bilet między 1 a 12 czerwca.

Pasażerowie wywalczyli ulgę

Wyższe ceny biletów za przejazdy kolejowe to norma, nie tylko na trasach Kolei Śląskich, ale także u innych przewoźników w Polsce. Inflacja wszystkim daje w kość, jednak w niektórych przypadkach bilety kolejowe są obecnie droższe o ponad 100%! Załamani pasażerowie, zmuszeni płacić więcej o około 50 zł za bilety miesięczne, starali się wywrzeć presję na przewoźniku. Dzięki temu Koleje Śląskie istotnie zgodziły się na ponowną zmianę cennika, tym razem na korzyść pasażerów. Ulga potrwa jednak tylko do 12 czerwca i obowiązuje wyłącznie na wybranych trasach. Można więc uznać, że jest to swego rodzaju promocja wdrożona przez przewoźnika, chcącego zachęcić pasażerów do nierezygnowania z podróży pociągami.

Czy ceny faktycznie zniechęcą podróżnych?

Jeśli skupić się na podróżach w celach rekreacyjnych, to istotnie, podróżni mogą rzadziej decydować się na podróże międzymiastowe. Wpływ na to mają nie tylko wyższe ceny biletów kolejowych, ale również wyższe ceny w restauracjach i za atrakcje. Rozrywka jest obecnie sporo droższa, a pensje przeważnie stoją w miejscu. Pracodawcy niechętnie godzą się na podwyżki, bo sami zmagają się ze wzrostem cen za wszystko.

Wracając do pociągów, wciąż pozostają osoby, które podróżują w ten sposób do pracy. Takie osoby nie będą miały wyboru, jak tylko pogodzić się z nowym cennikiem. Pociągi wciąż są tańsze niż podróżowanie samochodem. Alternatywą mogą być autobusy, ale połączeń autobusowych jest znacznie mniej. Co więcej, bilety autobusowe także podrożały.

Przeczytaj również: https://ebierun.pl/kiedy-spadna-ceny-materialow-budowlanych/.