Pociągi do Wisły znów kursują!

Pociągi do Wisły znów kursują!

Od 11 grudnia do Wisły można dojechać pociągiem. Koleje Dolnośląskie uruchomiły korzystne połączenia kolejowe z Katowic, dzięki którym do malowniczego miasteczka można dojechać szybciej i wygodniej. Połączenia kolejowe ponownie uruchomiono po zakończeniu modernizacji peronów i trakcji na trasach kolejowych Śląska.

Pociągiem do Wisły. Podrożały bilety

Uruchomienie połączeń kolejowych do Wisły zbiegło się w terminie z podwyżką cen biletów za przejazdy Kolejami Dolnośląskimi. Przewoźnik podniósł ceny o 3% i wynika to z unifikacji taryfy z Polregio. To już trzecia podwyżka cen biletów, jaką wprowadziły Koleje Dolnośląskie w tym roku. Na szczęście ostatnia podwyżka w praktyce oznacza stosunkowo małą różnicę, która raczej nie będzie mocno odczuwana przez podróżujących. Większe podwyżki wprowadziły między innymi Koleje Wielkopolskie i wspomniane wcześniej Polregio. To nieuniknione działanie spowodowane inflacją i wzrostem kosztów transportu.

Przewoźnicy niechętnie mówią o nowych cenach biletów i trudno się temu dziwić. Polacy mają dość podwyżek. Dobrze, że tym razem droższe bilety idą w parze z obietnicą wygodnego transportu.